Juba aastaid olen rännanud mööda Eestit ja jaganud oma kiindumust köitmise vastu. Sest ükski tehnika ei jää materjali taha! 😉 Väikene ülevaade erinevatest töötubadest:

 • JAAPANIKÖIDE

  Väga lihtne köitestiil, mille eripäraks on seljal asetsev punutud õmblus. Töötuba kestab kuni 4h. Valmib köide!

 • COPTIC BINDING

  (algajatele ehk ühe nõela tehnika)

Nobenäppudele mõnus õmblemis tehnika. Erinevus järgmisest tehnikast on see, et selja asetsevade palmikute äärmised õmblused ei ole samasugused ühtlased. Töötuba kestab kuni 3h. Valmib köide!

 • TWO NEEDLE COPTIC

  (sama tehnika, mis eemine kuid nõuab suuremat vilumust, seetõttu on edasijõudnutele sobilikum)

  See tehnika erinevus seisneb selles, et kõik palmikud seljal on ühesugused ja ühtlased, saab teha ka kahe värvilist. Töötuba kestab kuni 3h. Valmib köite!

 • LONG STICH BINDING

  Väga erinevate stiilidega hästi lihtne köitetehnika.

  Üks tehnika, kuid selle kasutamiseks on nii palju erinevaid võimalusi. Töötuba kestab kuni 3h. Valmib köide!

 • PAELTELE ÕMMELDUD MÄRKMIK

  Lihtne tehnika, mis sarnaneb eelmisele, iseloomustab õmbluse sees asetsev pael, millega köide liidetakse kaantega. Töötuba kestab 3h. Valmib köide!

 • SECRET BELGIAN BINDING

  Põnev õmblustehnika , kus algselt valmis tehtud kaante vahele õmmeldakse sisu. Kaaned tehakse kolmest osast, mis õmmeldakse omavahel kokku. Töötuba kestab 3,5h. Valmib köide!

 • ÕMBLUSETA ALBUMIKÖIDE

  Aega ja täpsust nõudev köitetehnika.

  Kuna see teema on aega nõudev ja me vaatleme mitu erinevat töövõtet, siis valmib 4h töötoa raames väike (A5) valmis album või mitmest tehnikast koosnev näidis/näidised.

 • KARBIDISAINIMINE

 

Karbi teema on ülisuur, pakkudes võimalust teha oma soovi ja ideega praktilisi asju. Selleks on meil mitmeid erineva stiiliga karbitöötube!

Lisaks on ilmunud nüüd ka karpide tegemise kohta Eesti esimene karbi raamat “Raamideta karbimaailm”
995635_886545104698206_2376234265350353715_n

Töötoas õpime laeka tüüpi ja ka teistsuguste karpide disainimist tugevast köitepapist, võttes arvestusse suurust, materjalide kasutust ja eesmärki. Töötuba kestab 3-4h. Valmib üks karp!

KOHVER

Eritüüpi karp, millele paigaldatakse hinged ja kinnitus, kestvus u 3h

LAEGAS

CD-KAANED

KARP

ERIKUJUD

Ümarkohver

DSC_2866

Kõikides töötubades on ennekõige vajalikud väga levinud töövahendid:

 1. Joonlaud
 2. Harilik
 3. Käärid
 4. Liim (PVA, moment, pulgaliim)
 5. Osade tehnikatel nõel.
 6. ja muud kaunistamise elemendid.

Juhendajana võtan mina kaasa vajaliku köitepapi, karbi puhul nepaalipaberit ja kõiki teisi vajalikke töövahendeid. Seega mitte kellelgi ei jää töö tegemata 🙂
Töötoa maksumus oleneb tingimustest: kaugele sõit, mitu töötuba korraga, kas on juba sisse arvestatud koharent, kas juhendaja võtab enamus/kõik töövahendid, jne. See on 20-45€ inimene .
Lisaks tuleks arvestada seda , et alla 10 inimese ei tasu ära ja ka ainult ühe töötoa pärast on suhteliselt kallis sõita!