Ma sain ühe väikese unistuse täita see nädal koolis. Ükskord proovida serigraafiat ehk siiditrükki. Alles ma loobusin tekstiilimaalimisest, mida sai tehtud aastaid, sest seda on raske teha ja kestvus kvaliteedil oli nii allumatu. Siiditrükk on üks kvaliteetsemaid.

Selle teema teeb veel erilisemaks fakt, et üks raam, millega ma siis tegin kokku ainult 21 tõmmist, pole enam alles. Seega need on ainsad eksemblarid ja rohkem neid ei tule!

Oma perele tegin 3 pusa ja mõned poekotid, mis panin ka e-poodi müüki. Pusadega tekkis väike dilemma, et kas koolis lubatakse lastel seda kanda aga….ema on teinud ikkagi haruldase disaintrüki, kuidas siis nii, et ei tohi 😀 Kaks musta pusa ja endale hall 😛

Igastahes tore tegemine oli. Kahjuks nii kiire ja töökas nädal, et ma ise ei jõudnud tööprotsessist pilte tehagi aga räägin lühidalt:
1. joonistad või prindid kilele disaini
2. Siidi raamaid pestakse, pannakse emulsioon, mis valustatakse selle trükiga ja siis on valmis raam tõmmiseks.
3. Värv pannakse raamile ja spaatliga tehakse mitu tõmmet. Seetõttu pole kunagi teada, et kuidas tulemus tuleb (eriti algajal) sest materjal ja tõmbe tugevus kõik loeb.
4. Siis kuivab ja triikida ja head kasutamist.

Näiteks ühe tõmbega saab 2-5 asja järjest trükkida, kui hakkavad igasugused jalad ilmnema (määrib, detailid kaovad jne) sis tuleb survega raam pesta. Kogu selle protsessi tülikaim ja suurim tegemine oligi pidev pesemine.

Aga samal ajal tegime ka meie ajakirja kotte ja selle pilte saan näidata, kus on tööprotsess peal 🙂

https://www.instagram.com/p/B44V0Crp5oT/?utm_source=ig_web_copy_link

Nagu näha, siis on suhteliselt raske seda üksi teha, siis tegelikult on väga suur kogu abikäsi selle kõige taga ja veekord tänan oma kursakaaslasi, kes mu asju aitas teha!

Aga minge epoodi kaema ka, seal on nii korralikud tõmmised ja mõned väiksema-ruurema defektiga eksemblarid müügil. Nagu sai juba öeldud, siis kokku tegin 21 tõmmist, millest ainult mõned on müügis.