Archive for category Uncategorized

Hinnakiri

Rohu baas

Ma täiega naudin kui pikalt meile annab veel kevadet nautida. Veel on metsaalune selline sünge ja kõdu aga juba annavad väikesed asjad uue elu lootus märke.

Kondasime täna Rohu raketibaasis. Äge kondamine, soovitan viia ka lapsi vaatama selliseid kummituslikke sõjaväe riismeid.
ROHU RAKETIBAAS

Enamus asju on alla 2cm…olen väga rahul oma makroobjektiiviga 😛

Aga telefoniga sai ka midagi süngemat 😀

https://www.instagram.com/p/COF6vqfp4wg/?utm_source=ig_web_copy_link

Tags:

Tere kevad

Ma kinkisin eelmine aasta sügisel endale võimsa makro objektiivi ja talv läks nii kiireks ning pole mulle sobilik aeg sellisteks kaadriteks. Oli vaja ainult natuke kannatada ja juba on mu üks lemmik aastaaegu käes. Mõnusalt kuivanev kevad, kus sulab kõik talvel surnud ja taas elule ärkav välja. Viisin siis oma objektiivi jalutama…

Tags:

Hinnakiri

Kellelegi ei meeldi kui hinnad tõusevad, sama ka mulle, kuid see pole muutunud mitmeid aastaid ja kõik on vahepeal nii tugevalt kallinenud, et kulude ja teenistuse vahe muutus juba märkamatuks.

Seega 1 aprillist 2021 muutub hinnakiri!

Meenutame uuesti, et mis moodi need nõud sünnivad!
Tegu ei ole siis hobivärvidega tehtud maalingutega. Võrreldes enamus turul pakutavate disainidega on ta mitu korda kvaliteetsem. Lisaks käsitsi maalitult võimaldan ma igale tellijale personaalse maalingu.
Lisaks on mul hinnakirjas nüüd ka need toredad korduvkasutatavad keraamilised kohvitopsid 😀

Blogis palju ei postita, sest 99% aktiivsem on FACEBOOKI leht

Tags: , , ,

HELKURID 2020

Ja ikkagi napilt see aasta peale suuremat survet teie poolt said uued helkurid tellitud ja nüüd ka e-poes üleval 🙂

Facebooki peal sai tehtd väike uurimus, et mida soovite uutest näha ja minu suureks üllatuseks ütlevad pea pooled merisiga 😀 Ma isiklikult jälestan lapsepõlves saadud trauma pärast igasugu närilisi aga no võtsin siis julguse kokku ja disainisin ühe nunnu merisea. Tegin ka meie kodus suure lemmiku pesukaru 😀

Tags: , ,

RURSUS

Jõudis kätte see pea kogu elu oodatud suur hetk, mu esimene isikunäitus.
Kevadel avasin oma loome “Pandoora laeka” ja enne aasta lõppu saimegi suurema osa sellest loomingust ka nähtavale.

Tartus on hubane ja stiilne KIVI baar, mille andekas kuraator Stina Leek organiseeris ja sättis mu asjad seintele.
Meil oli maailma vingeim avamine, kus ma olen kunagi osalenud. Tahangi tänada oma inimesi, kes julgesid tulla kohapeale: mu fantastilised koolikaaslased ja õpetajad. Eriti vaprad olid E ja A, kes peale ülipikka tööpäeva leidsid endas selle jõu ühineda. Pereliimeid ja mu kullakallid sõbrad. Mul pole sõnu väljendamaks seda rõõmu ja armastust teie suunas! See õhtu oli mulle väga oluline!!!

Aga näitan ka mõne kaadrid näitusest, mu asjad kohe sobivad Kivi seintele.

Muideks see roosa terraariumi valguses olev teos on väike lisa näitusel. Koostöös kursavenna Aulis Puriga. Selle kohta saate lähemalt lugeda SIIN

Ma omalt poolt üllatasin külalisi jäätisemasinaga Jätsivärgi poolt.
Sest kellele ei meeldiks masinajäätis, see oli suurem hitt kui mu tööd. Sest suured armastavad tegelikult jäätist rohkem kui lapsed 😀
Seega tahate olla peo lemmik inimene, tellige masin! 🙂

Kõige ilusam vastukaja mu näitusele tuleb kursaõe Elisabethi poolt, kes telefoniga rahva sees suutis teha ülitoredad videokaadrid, mis ilusasti näitab mu tööde vormi.

https://www.instagram.com/p/CIOTVUEp3X2

Kuid kokkuvõtlikult veel väikesed tänusõnad uuesti:
Kallis Ave, aitäh toormaterjali eest, mis andis kõigele sellele tõuke ja see kuidas sa kaasa elad. Lisaks eriti eriline kaaskunstnik ja õpetaja Helenile, kes on mind kuid utsitanud ja vajaliku enesekindluse andnud. Muidugi vapper Härra Abikaasa, kes kogu seda tohutut kuude viisi protsessi on oma kodus kannatanud ja aitas kõik üles panna.
Aga ka kõik teie, kes minuga seda õhtut jagama tulite…saadan suured armastused teele.

Näitus jääb aasta lõpuni Kivi baari avatuks!

Tags: ,

RURSUS

Täiesti uskumatu aga kätte on jõudnud see hetk, kui mu loomepuhang on nii suureks paisunud ja juba see laupäev avame Tartus mu esimese isikunäituse. Tohutud tunnid ja kuud on tööd tehtud ja enamus sellest on nüüd koondatud fantastilise KIVI baari seintele.

https://www.facebook.com/events/1097888427315437

Ootan kõiki, kes soovivad minuga seda esimest avamist jagada. Olukorrast tingituna pange ka mask ette, kui just meiega maha ei istu 🙂

Tags: , ,

Tervitused

Tean, et peaaegu poole aastane paus aga kohati tundub, et blogimajandus on kadumas. Samas proovime ikka, kasvõi nende nimel, kes blogides liiguvad 🙂

Koroona karantiin mõjus mulle hästi selles vallas, et olen hakanud leidma aega teha niisama kunsti. Asju, mis enne mind tihti lausa hoidsid öösel üleval ja piinasid hinge. Kogu aeg oli hea leida nagu põhjusi, “pole aega”, “see ei too raha sisse” jne.
20 a tagasi kui ma läksin Tallinna õppima, siis sai juba loodud erinevaid maale, kasutades kättesattuvaid materjale ja ennekõige taaskasutus, sest poodides polnud siis asju nagu nüüd. Mine ja osta mida tahad.

Kuigi ma sellise taaskasutus ja mixed mediaga ei tegelenud väga enam pere kõrvalt, siis koguaeg ma ikka kogusin ja mõtlesin asju.
Kuna ma siis sain aru, et ma leian tegemiseks aja kui vaid tahan, hakkas sündima asju. Olete teretulnud neid kaema ka Instagrami lehele, kus kõik info ja lisapildid on ja koguaeg see täieneb!
https://www.instagram.com/virgylia_trashart/

Tulemas on ka juba esimene isikunäitus 😀

Tags: , , ,

Black Hole Sun

Lubage tutvustada mu näitusetööd!
Iga aasta Tartu kunstikooli KHB teine aasta ja PHB kolmas aasta teevad suure näituseprojekti. Kuna see aasta meie maailmalise pandeemia tõttu jäi reaalne näitus ära, siis kolisime selle netti ja näitus toimus virtuaalsel kujul Kunstmatrixis. Kutsun kõiki vaatama:
Facebookis ja Kunstmatrixis (viimane on ainult juuli kuus veel avatud ja siis kaob. Seal on 10 tuba, minu asi on esimeses)

Aga ma räägin siis selle sünniloo 🙂
Ma teadsin kohe, et tahan teha sellist mixedmedia ja taaskasutuse teemas asja. Algne mõte oli uks aga hilisemase pildistamise ja tassimise mõttes tänan õnne, et seda ei teinud.
Tooli sain kõrval külast, peale seda kui olin Tartu Taaskasutuse grupis Fb-s otsinud. Kiisude tudutool tuli mulle siis kunstiprojektiks (aitäh sulle Maire kiire reageerimise eest).

Mentoriks valisin ma Merille Hommiku oma koolist, konsepsiooni ja idee läbitöötamise eesmärgil. Ma üritasin vältida nö taaskasutuse kunsti ja olin pikalt hädas, et mida ma siis kleebin peale tekstuuriks. See oli kindel, et töö tuleb must ja valgusega!
Kuidagi hästi loomulikult ja orgaaniliselt siin karantiini ajal asja rahus seedides sattus minu kätte erinevatelt korilusretkedelt looduslikke ja orgaanilisi leide.
See tool oli pea kuu aega mu suures toas, kus ma iga päev midagi lisasin või sättisin.

Kui ma olin juba rahul, siis läks mitu kihti musta akrüüli peale!

Tekstuuri ja vormi tõin välja erinevate vahade ja efektvärvidega. Viimase boonusena lisasin kuldlehte.
Pildistama läksin alguses metsa aga sattusin suurde kriisi, kui taipasime, et asja, mis pidi olema reaalselt vaadeldav on äärmiselt keeruline saada pildile nii, et tema olemus ja valgus üksteist täiendades esile tuleks. Äpardunud esimene pildistamine metsas viis mu 100km eemale Norra mõisa, kus teadsin, et on just see olustik ja valgus, mida ma saan ideaalselt kasutada.

Ja siin ta siis ongi!


Aitäh kõigile kaasaelajatele ja sügisel saate teda ka reaalselt Tasku keskuse näitusel näha!

Tags: , , ,

Järvselja

Pole ammu teile foto vallas midagi näidanud. Soovitati uus koht jalutamiseks ja see on vähema rahvahulgaga Järvselja matkarada.
Minu uus lemmik, sest seal on ülivanad metsa osad ja kaameraga oleks saanud seal terve päev veeta!

Minge jalutama, saab putukavabalt 😛 Imelised päikselised ilmad ka. Uus elu igal pool tärkab.
Ja hoidke ennast !

Tags: